Що таке Пітон?

Python – це інтерпретована мова програмування. Для тих хто ще не знає, мова програмування – це інструмент, за допомогою якого ви даєте комп’ютеру знати, що робити. Проте комп’ютер не може читати мову напряму – є сотні мов програмування, і він не може розуміти їх усіх. То ж, коли хтось пише програму, він пише її на одній з мов програмування (на тій яка йому більше подобається, або є більш підходящою для даної задачі), і тоді компілює її – переводить її у велику кількість нулів і одиничок – які комп’ютер може з легкістю і швидко зрозуміти. Будь-яка віндовс програма, яку ви використовуєте є уже скомпільована під операційну систему Windows. Якщо ви відкриєте цю програму просто як файл в текстовому редакторі, ви побачите масу дивних символів і знаків…

Але та віндовс програмка є скомпільована під Windows і ніякий інший комп’ютер не може запустити її, якщо він не використовує операційну систему Windows. Тепер, що таке Python (Пітон)? Пітон – це мова, яка ніколи не є повністю скомпільована у мову комп’ютера. Натомість, інтерпретатор перетворює кожен рядочок коду в нулі і одинички, які вже легко читаються комп’ютером. І все це проробляється на ходу – інтерпретатор перетворює кожен кусочок програми, лише по мірі її використання. Якщо ви закінчуєте виконання програми і запускаєте її наступного дня, інтерпретатор перетворюватиме частини програми в машинний код по мірі використання, з нуля.

Виглядає як трата часу? Можливо, але важлива річ тут є та, що наступного дня ви можете запустити вашу програму на Віндовсі, Лінуксі чи Макінтоші. Ви можете надіслати вашу програму другові, який використовує інший комп’ютер. Або ви можете запостити вашу програму де-небуть в інтернеті, де кожен, використовуючи інший тип операційної системи може завантажити і спробувати запустити її. Це є плюс Інтерпретованої мови програмування – це ніби мова, яку БУДЬ-ХТО може зрозуміти.

Як заінсталювати Python

Залежно від операційної системи, ваш метод інсталяції може відрізнятися.

Інсталювати будемо останню версію Пітона 2-ї серії. На момент написання даного навчального курсу, останньою версією є 2.7.5.

Увага: приклади і взагалі весь цей курс не був адаптований під Пітон 3. Тому наведені приклади можуть не працювати для цієї версії Пітона.

Заходимо сюди і шукаємо інсталятор саме під вашу операційну систему http://python.org/download/ Доступні інсталятори для операційних систем:

  • Windows (Віндовс)
  • Mac Os (Макінтош)

Якщо ви використовуєте Лінукс (Linux), тоді майже напевне одна з 2-их версій Пітона є уже заінстальована глобально на вашій системі. Щоб перевірити яка саме:

Також у більшості випадків Пітон є уже заінстальований на Макінтоші.

Для Віндовса ж завантажуємо вище згаданий інсталятор під Віндовс (32 або 64-бітна машина), запускаємо його і легким натисканням кнопочок Далі приходимо до бажаного результату.

На заключення

Хороша робота! Урок 1 закінчено! У наступному Уроці ми спробуємо Інтерактивний режим Пітона, і напишемо кілька одно-рядкових кусочки коду. Буде цікаво!

Якщо у вас з’явилися проблеми на даному етапі – постіть у коментарі до цього уроку, спробую допомогти.

Якщо хтось із більш досвідчених найшов помилки, чи має поправки, покращення та зауваження – дописуйте будь-ласка у коментарях. Дякую!