Моя Історія

Коротко про мене…

 

Тижневик від Віталія ПодобиМене звати Віталій Подоба. Моя улюблена справа – програмування. Програмую на Пітоні під веб. Заснував програмістську аутсорсингову компанію SoftFormance.com , де виконую роль менеджера проектів, ну і звичайно все інше по необхідності (пошук нових клієнтів, кодування, робота з персоналом, і т.д.). В маленькій фірмі ціняться не вузькі першокласні спеціалісти, а люди, що мають широкий спектр навичох на достатньо хорошому рівні 🙂

 • Улюблена мова програмування – Пітон
 • Улюблені веб фреймворки – django, Plone CMS (я також являюся її core контріб’ютором і автором кількох PLIP-ів), wordpress (адже цей проект на ньому 😉
 • Улюблені види спорту: скелелазіння, сноуборд, айкідо
 • Музика: гра на гітарі, басуха форефер!
 • Освіта: мех-мат у ЛНУ імені Ів. Франко
 • Рідне місто: Львів

Про проект…

Цей проект vitaliypodoba.com я розпочав, щоб надавати корисну інформацію, навчальні матеріали та ділитися власним досвідом з однодумцями-програмістами, а особливо з тими, хто лише починає або думає починати свій програмістський шлях.

Маючи досвід набору новачків у свою команду, я бачу реальну потребу у практичних курсах та навчальних матеріалах, яких зараз часто бракує тим, хто закінчує ВУЗ і перебуває на стадії пошуку першого місця праці.

Ну і нарешті моя історія…

Тепер я спробую описати як почався саме мій шлях у світ програмування і як я опинився там, де я зараз є. Думаю для когось він буде знайомим, комусь корисним, а основне для початківців – мотивуючим!

У 2006 році закінчив Львівський Національний Університет імені Івана Франка, факультет механіко-математичний. Зауважте, зв’язку з програмуванням ніякого! Поступив на цей факультет лише тому, що математика мені подобалася більше за інші предмети в школі. Особливих планів на майбутніх на той час не мав…

Але ще в школі я почав активно займатися спортивним туризмом, походами в гори, змаганнями за школу… І в одному із таких походів керівником нашої команди (я тоді був в 10 класі школи) опинився мій майбутній шеф, який згодом, коли я вже закінчував університет, запропонував спробувати себе в якості програміста. На той момент вони  якраз розширювали свій штат працівників.

Так, те що я зараз програмую і найшов свою улюблену справу, може бути по-суті своїй лише вдалим співпадінням 🙂 Мені пощастило!

Я на той час навчався на 5-му курсі вище згаданого універу, і ще до кінця не визначився з майбутньою професією. Комп’ютер купив лише на третьому курсі, а до того часу навіть не знав як мишкою користуватися.

Після отримання диплому на рівень Магістра в мене було два варіанти: продовжувати навчання в аспірантурі, або згідно фаху (викладач-педагог) йти в школу викладати дітям математику. Вчити суху теорію математики протягом кількох наступних років мені не хотілося, в школу йти – мізерна оплата праці. Тому ні перший, ні другий варіанти мене особливо не приваблювали…

Не довго думаючи, я погодився на пропозицію Мирослава (мого першого шефа, наставника і людини, якій я завдячую своєю програмістською кар’єрою!) почати вивчати Python, Plone CMS, і все те, чим вони на той час займалися. І в кінцевому результаті не прогадав…

Отже, програмувати треба було на Пітоні, під веб, використовуючи Plone CMS. Хоч Пітон мова і нескладна, але людині, яка ніколи нічого не програмувала і взагалі не писала жодного рядочку коду – задача надзвичайно складна для старту! Під Веб – означало, що ще треба було вчити цілу купу суміжних технологій як: html, css, javascript, і взагалі як працює сервер-клієнт модель. І це все ускладнював той факт, що проекти були на Plone CMS: вважається досить складною для опанування веб контент менеджмент системою.

Тому, перші кілька місяців було надзвичайно важко. Я навіть кілька разів робив невеликі паузи, і думав чи варто продовжувати. Навчання було в більшості самостійне. Мені давали завдання, я приходив додому, ковирявся, і через деякий час з мішком питань і тупіків приходив на фірму, і там мені надавали відповіді і спрямовували у правильному напрямку. Тобто навчання було на рівні менторства, коли тобі кажуть в якому напрямку йти, а розв’язувати задачі і задавати правильні питання вже маєш самостійно.

Я наскачував велику кількість російськомовних книжок по різноманітних технологіях, починаючи від пітону, закінчуючи html i css. Інтернет вдома тоді був дуже поганий, тому навіть Гуглити було не просто 😉 Та і то більшість літератури – на англійській, а на той час з англійською в мене були проблеми…

Таким чином, я буквально поїдав книжку за книжкою, рився в сорс коді Плона, пробував щось кодити під Плон… Займався ци цілими днями (на п’ятому курсі особливо навчатися не випадає, хіба готувати дипломну :). І аж на третій місяць розуміння певних базових концепцій та ідей почало осідати у моїй голові, і почав отримувати перші розв’язані задачі своїм власним кодом. Для того, щоб освоювати ази тої чи іншої технологія я придумував собі невелику практичну задачку. Так, наприклад, під час вивчення мови Пітон я написав іграшу симуляторі піаніно: http://www.pygame.org/project-Pyano-1490-.html

Загалом, вже коли почали з’являтися перші результати, я відчув що процес мені реально подобається, і що це моє. Коли кодуєш – ти ніби занурюєшся в інший світ, час летить неймовірно швидко.

Загалом близько пів-року самостійного навчання під менторством шефа дали свій результат і одразу після захисту диплому влітку мене взяли на роботу веб-девелопером!

Згодом, за 3 роки я відчув, що хочу більше залежати від себе, вибирати напрямок самостійно у якому хочу розвиватися, мати ще більш гнучкий графік, а також самостійно управляти своїми фінансами, тому звільнився і наважився на вільне плавання у море фрілансерства.

На даний час керую власною програмістською аутсорсинговою фірмою SoftFormance.com

Вже будучи відповідальним також за пошук нових людей у свою команду я постійно стикаюсь з браком практичних навчальних ресурсів для тих, хто щойно закінчив навчання. Якщо з англомовною літературою і ресурсами ще так-сяк, то з україномовними та в рунеті ситуація значно гірша.

Тому і почав даний проект з метою збільшення навчальних матеріалів для майбутніх програмістів. Зокрема, по Пітону та Веб технологіях.

Я знаю, що найкращий спосіб навчитися – це спитати у людини, яка вже вміє те що ви хочете навчитися. Тому я спробую виступити для початківців у ролі тіїє людини, яка може поділитися своїм досвідом, надати пораду, відповісти на запитання, і спрямувати у правильному руслі.

На завершення…

Надіюсь я доступно доніс головну ідею моєї історії всім тим, хто лише почав або думає починати свій шлях у програмування: якщо є бажання, терпіння і наснага, то можна навіть з нуля осягнути основи програмування в порівняно короткий термін. Головне в процесі навчання:

 • зрозуміти чи воно таки дійсно твоє, і подобається тобі, а чи можливо ти просто шукаєш високооплачувану або модну професію… Якщо кайфу від процесу мало – значить або нудне завдання, або треба шукати інший вид діяльності, який до душі.
 • знайти ментора, людину яка вже вміє робити те, чого хочите навчитися ви. Так вам буде значно легше, швидше, і впевненіше!

Коментарі:

 1. Чи після закінчення факультету на дану спеціальність перспективи роботи задовільні?

  Відповісти
  • хорошому спеціалісту/студенту завжди всі двері відкриті 😉

 2. А можна поступити після 9-го класу?

  Відповісти
 3. Дякую за такий чудовий проект, який надихає на самовдосконалення та навчання.

  Відповісти
 4. Здравствуйте. Если уже 33 на носу и нет опыта вообще в сфере программирования, то есть ли смысл смотреть в сторону IT-индустрии. Может мой поезд уже убежал?

  Відповісти
 5. я хочу стати програмістом мені 13 років
  з чого мені почати?

  Відповісти
 6. привіт Віталій Подоба
  Я хочу бути програмістом а з чого почати незнаю можеш мені порадити допомогти.
  Англійсько я вже починаю вчити за 8-12 місяців буду знати на достатньом рівні бо буду кожен день займатись.
  То допоможеш початківцю?

  Відповісти
 7. Дякую – саме те що мены зараз необхідно, і звичайно знайти людну ментора

  Відповісти
 8. Сподобалась ваша iдея.

  Відповісти
 9. ну шо ж, питончик не тянет цей сайтик)) все пихе як завжди

  Відповісти
  • цей сайт на wordpress. і його потяне будь-яка мова. вордпрес – для блога найпростіший інструмент.

 10. Привіт, Віталій! Я твоя колега по мех.-мату. Після 7 років на державній роботі хочеться змін і руху вперед. Рада, що ти СЕБЕ знайшов.

  Відповісти
  • ага. пам’ятаю 🙂 радий бути корисним! успіхів!

 11. Дякую, за мотивацію!!!

  Відповісти
 12. Цікавий блог – дуже гарні зміст, стиль та ідея 🙂
  Випускник мехмату 1990 року.

  Відповісти
 13. У “чи воно таки дійсно твоє” є і інший варіант: і робота оплачувана, і нудним не важаю. Але як по собі – тяжко дається логічно мислити, розучився (про що й відписався на старті курсу).

  Відповісти
  • З тим що тяжко дається – без цього ніяк. Все на початку важко, коли новим займаєшся.

   оплачувана робота це класно, але гроші мотивують недовго. знаю з власного досвіду. тому класно, якщо в процесі виникає кайф від роботи. щоб задоволення і від результату і від процесу

 14. Нарешті знайшов людину, яка хоче щось зробити для об’єднання безліч роздрібнених програмістів-українців в єдину команду. Україні це зараз вкрай неохідно.

  Відповісти
  • як мінімум змагань і дискусій щодо того, яка мова краще – тут не буде 😉

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ви не робот? ;) *