В одному із наступних постів в серії “Програміст Початківець” ми з вами детально розглянемо конкретні та практичні кроки, для того щоб створити ефективне резюме на посаду джуніора програміста.

Resume

@eproguide.com

Дана ж стаття є гостьовим постом від Роксолани Дуфанець, менеджера центру комп’ютерного навчання “Логос“. І у ній, я думаю, ви знайдете кілька корисних загальних порад та підходів до того, як правильно написати своє перше резюме.

Отже:

Роксолана Дуфанець

Гостьовий Пост – Роксолана Дуфанець, Центр Комп’ютерного Навчання “Логос”

Ні для кого не секрет, що однією з процедур влаштування на роботу – є подання резюме. Взагалі у великому бізнесі, прийнято виділяти 3 основні складові, що призводять до успішної співбесіди .

Кажуть, 50 відсотків – це зовнішній вигляд працівника (стиль , привабливість , стать , манери), іншу ж половину складає – резюме та його правдивість, тобто – достовірність ваших навичок та здібностей. Але, це не просто перелік ваших якостей з комами і крапками, це повинен бути документ, котрий відображає вас так, що не потрібно і задумуватись про зовнішній вигляд і т.д.

Сьогодні, резюме, зазвичай, відправлять через Інтернет, тому є дуже важливим якнайкраще його написати, адже окрім нього ви не матимете змоги скласти враження на майбутнього шефа. Тобто Резюме буде вашою першою точкою контакту з вашим потенційним роботодавцем.

Хочу виділити, що, зокрема, програмістам вдвічі важче зацікавити своєю персоною, з огляду на те, що ця професія зараз набуває популярності. Проте, насправді, хороших програмістів – мало та й існує купа нюансів, які зможуть надати вам переваги над іншими.
Слід розуміти всю відповідальність того, що ви пишете – інформація повинна відповідати правді. Це дуже важливо. Краще щось не дописати і при нагоді озвучити, аніж написати забагато і потім вибачатись.

Ваша мета – зацікавити роботодавця вашою персоною! Проте, не забувайте, що резюме один з тих документів, котрі вимагають лаконічності та вичерпності. Тому не слід писати кілька томів про ваші хороші якості. До речі, щодо якостей, то пам’ятайте – варта писати по суті. Не описувати що ви добра, милосердна та життєрадісна людина. Це, звісно , чудово :-), проте – роботодавця більше цікавитиме чи маєте ви витримку та терпіння, що є невід’ємними рисами програміста і т.д.

Interview

@careers.queensu.ca

Також, не забудьте описати попередні місця праці, який ваш мінімум та максимум в кар’єрі. Слід обов’язково згадати, якими знаннями ви володієте (операційні системи та мови програмування і т.д.), а також, перерахуйте які досягнення та нагороди ви маєте і чого прагнете у житті. Але все це звісно лише невеликий список того, що зробить ваше резюме на вагу золота. Більш детальніше ви можете навчитись не тільки як правильно складати резюме, а і самої професії програміста в Центрі комп’ютерного навчання «Логос». Якщо цікаво, тоді можете детальніше ознайомитися на оцій сторінці http://www.lgs.lviv.ua.

Найосновніше – не забувайте перед тим як писати резюме – переконайтесь чи справді хочете цю роботу, чи вважаєте себе достойним її і чи це та робота, про яку ви мрієте.

“Більшість хороших програмістів виконують свою роботу не тому, що очікують оплати або визнання, а тому що отримують задоволення від програмування.” (Linus Torvalds)

Від себе ж добавлю, що основне в резюме, та й в інтерв’ю вцілому – це щирість і відвертість. Краще на питання, на яке не знаєте відповіді, прямо відповісти – не знаю, а ніж щось видумувати. Сам особисто так робив, і ставились з розумінням. Адже в професії програміста основне не те, що ти зараз знаєш, а те на скільки ти швидко можеш вивчати нове та вирішувати поставлені задачі.

Друзі, а як ви вважаєте, що обов’язково має бути в резюме?