В наш час цифрових технологій та інтернету в частини людей, особливо тих, які зайняті у сфері IT, з’явилась чудова можливість заробляти на життя і в той же час їздити по світу. Мені пощастило належати до тих людей, які мають можливість працювати віддалено і незалежати від місця.

Work Remotely and Effectively

@computerislandllc.com

Але з будь-якими додатковими можливостями постають і невеликі додаткові проблеми. В даному випадку, коли постійно в русі і подорожуєте, з’являється проблема самоорганізації та розмежування часу для розваг та часу для роботи.

Нещодавно я побував у Грузії, де прожив трохи більше, ніж місяць часу. За цей час виробив кілька фішок, які допомагали організуватись та встигати працювати над усіма необхідними справами. В цій статті поділюся з вами кількома секретами.

Отже,

Плануйте наперед

Подорожі та постійний рух вимотують нашу творчу енергію. І найкраще під час подорожей вдається рутинна та критична по часу (вона завжди добре вдається 😉 робота.

Саме тому рекомендую перед рухом з офісу чи дому добряче підготуватись, скласти план дій та накидати список ідей, якими хочете займатися та які хочете завершити під час ваших мандрів. Повірте мені, коли прийдете у ваш готель (або тим більше хостел) після добрячого денного переїзду, прогулки по місту або горами (морями), знайомства з купою нових людей і ще багатьма іншими подіями, сідати за роботу, особливо творчу, аж ніяк не захочеться.

plan first

Плануйте Заздалегідь!

Я, наприклад, перед поїздкою швидко накидав чернеток для десятьох постів у себе на сайтах і під час мандрівки просто їх допилював мавши уже готові сформульовані ідеї. Також мав чіткий план, що і коли хочу зробити протягом наступного місяця.

План – рулить 😉

Зробив діло – гуляй сміло

Це правило давним давно усім відоме. Під час подорожі я як ніколи впевнився в його актуальності. Зранку на свіжу голову та відпочивши працюється набагато краще.

А ще краще, якщо встановите собі за правило не виходити з дому допоки не зробите основного діла дня. Самодисципліна під час подорожей значно важливіша, ніж вдома, де у вас вже є стандартний денний розпорядок та все і де по вашому стандартному плану.

Щоб це діло йшло швидко та ефективно пробуйте наступні речі:

  • спеціально обмежуйте себе в часі, інтернеті та інших ресурсах; це людська психологія – скільки часу на роботу не відводь, робота займає увесь час; скільки часу студенту не дай до іспиту, 70% підготовки відбувається в останню ніч;
  • розділяйте важливе від термінового, а на все решту – забивайте;
  • делегуйте та просіть інших вам допомогти; зазвичай ми занадто переоцінюємо свою важливість 😉

Я, наприклад, кожного ранку:

  • пишу своїх 500 слів на блозі;
  • розрулюю усі важливі листи по фірмі та впевнююсь у тому, що команда має усе необхідне для нового робочого дня;
  • роблю черговий стратегічний крок стосовно фірми (під час мандрів цю дію я часто пропускав, креативності невистачало).

Ввечері після двіжухи на новому місці в більшості випадках не захочеться працювати.

Плануйте переїзди та перші дні на нових місцях

Найважче мені було заставити себе працювати в дні переїздів та у перші 1-2 дні на новому місці. Так і кортить кудись піти погуляти, подивитись на нові місця, познайомитись із новими людьми.

Тому рекомендую планувати таким чином переїзди на нові місця, щоб дні переїзду були у вашому графіку позначені повністю як вихідні дні.

Таким чином у мене часто робочий день був у суботу або неділю, а у будні дні – відпочивав. Підлаштовувався під графік переїздів.

Виділяйте дні, коли точно працюватимете

Також зручно мати 1-2-3 дні в тижні, які ви “забиваєте” для роботи (ні-ні, не забиваєте на роботу, а виділяєте на неї час ;-).

Тобто у ці дні ви нікуди не переїжджаєте, та й взагалі не виходите хоча б половину дня. Такі дні можна класно відводити на обо’язкові регулярні онлайн зустрічі чи великі куски роботи, які важко встигнути у традиційні ранішні 2-3 години.

У мене це понеділок та п’ятниця. У понеділок я організовую та запускаю новий робочий тиждень собі та своїй команді. У п’ятницю у мене день онлайн зідзвонів: з клієнтами, з партнерами, з працівниками, і т.д.

Тому, якщо планую поїздку за межі основного місця дислокації на більше, ніж один день, то зазвичай стараюся попадати поза понеділком та п’ятницею.

У більшості справ ви залежні від інших людей. Саме для ефективної співпраці з іншими і відводяться такі спеціальні “робочі” дні. Мені це допомогло суперово організувати зустрічі з клієнтами. Тепер вони знають, що у мене день дзвінків – це п’ятниця, і зрідка – понеділок. Усі інші дні тижня – я вільний планувати як мені потрібно.

Записник завжди із собою

Під час руху та життя поза домом досить часто потрапляєте у ситуації, коли або стоїте в черзі, або їдете годинами в транспорті, або чекаєте когось. І якщо навколишні пейзажі уже набридли, або просто немає нічого цікавого, мені завжди в пригоді стає мій записник (може бути паперовий або електронний, не важливо).

notebooks

В записнику я можу швидко накидати план дій на завтра, або наваляти швиденько чернетку наступної статті на блозі, або накидати кілька ідей, що з’явилися в голові доки стояв у черзі, щоб потім їх не забути.

Одним словом, олівець та папір завжди зі мною. Ці прості інструменти дають можливість не нудно просиджувати час, а цікаво та з користю провести кілька годин в черзі чи транспорті.

До речі, мабуть третину статей на даному блозі я переписував із свого паперового блокнотика. Думаю нарешті вже обзавестись планшетом, бо перенабирання тексту з паперу забирає масу часу.

А які у вас фішки, що допомагають вам закінчити необхідну роботу вчасно?