Дана стаття є гостьовою статтею від Олі Сенич. Оля є перекладачем у Bullet Journalist. А також людиною, одержимою лайфхакінгом (тобто покращенням свого життя). Засновниця ресурсу про продуктивність та саморозвиток “ПОTRIBNE”.

В статті Оля поділиться власними техніками продуктивності, які спробує відзеркалити із власної сфери (написання статтей, перекладів та ведення блогу) на професію програміста. Впевнений вам буде цікаво перебрати деякі з них, а також зрозуміти той факт, щоб бути продуктивним у зовсім різних галузях потрібно слідувати подібним правилам.

rsz_olia_senychЗ точки зору управління часом, програміст – це непроста професія. Багато ваших завдань займають набагато більше часу, ніж ви очікували, і доки ви закінчите одне таке завдання, на вас уже чекатиме з десяток інших. У всіх нас бувають мегапродуктивні дні, коли усе легко вдається, і завдання виконуються одне за одним, але, на жаль, не настільки часто, як нам би хотілося. То що ж робити, коли роботи купа, а часу обмаль? Тисячі програмістів у всьому світі стикаються з цією проблемою щодня, і аби вам не довелося передивлясь купу матеріалу у пошуках відповідей, я зібрала для вас топ-6 порад, які зроблять вас майстром продуктивності.

1. Геть відволікаючі фактори

Ваша обстановка повинна налаштовувати на робочий лад. Поставте телефон на беззвучний режим та вимкніть push-повідомлення. Також вимкніть сповіщення у браузері для електронної пошти та соцмереж. Якщо вам потрібно перевірити пошту, робіть це лише у чітко визначений час. Аби усунути відволікаючі фактори під час роботи, можете скористатися додатком StayFocusd. Він буде особливо корисним для тих людей, які годинами сидять у соцмережах та на сторонніх сайтах замість того, аби працювати. StayFocusd дозволяє встановити часові обмеження для таких сайтів, після перевищення яких ці сайти стануть недоступними. Користувачам Mac або iOS рекомендую спробувати додаток SelfControl, який працює схожим чином.

2. Кожному типу роботи – свій час

Бувають такі дні або періоди, коли ваша продуктивність б’є ключем. Скористайтесь цим притоком енергії і виконуйте у цей час більш творчу роботу, пов’язану з вирішенням проблем. Нудну рутинну роботу краще залишити на потім, коли ваша продуктивність вже не буде такою високою (наприклад, після обіду). Виконуючи різні типи роботи у найбільш підходящі для них часові проміжки, ви набагато ефективніше витрачатимете свій час та енергію.

3. Спробуйте метод Pomodoro.

Техніка Pomodoro передбачає поділ робочого дня на невеликі часові інтервали (зазвичай 25 хв), між якими потрібно робити короткі перерви (5 хв). Що стосується перерв, то вони мабуть бути справжніми! Встаньте і відійдіть від комп’ютера, забудьте на ці кілька хвилин про роботу. Для цього можете скористатися додатком Pause, що допоможе розслабитись та вповільнити хід думок.

4. Працюйте в команді

Дуже часто у середньостатистичного програміста виникає спокуса ізолювати себе від світу і повністю зануритися в код. Однак чим тісніше ви співпрацюєте з колегами, тим швидше отримаєте бажаний результат. Вкрай ефективна, а тому і популярна, методологія розробки Agile, про яку, я впевнена, ви чули не раз, якраз і побудована на співпраці розробників між собою, з менеджерами та клієнтами. Ще одна чудова практика – парне програмування. Чи було у вас таке, що колега за 2 хвилини вирішив проблему, з якою ви мучились кілька годин? От вам і яскравий приклад. Можете також спробувати код-рев’ю, що дозволяє двом і більше розробникам спільними зусиллями створити продукт набагато кращий, аніж кожен з них створив би самостійно.

5. Складайте правильні списки завдань

Маючи список своїх завдань, ви працюватимете в першу чергу над тими з них, що справді важливі, а не над тим, що перше потрапило під руку. Проте намагайтеся не скидати усі завдання до одного великого списку, бо він швидко розростеться у вас до скажених розмірів. Натомість, складайте новий список щодня або щотижня, переглядаючи усі свої поточні завдання. Деякі програмісти навіть рекомендують переглядати свій список тричі на день, аби визначити найбільш пріоритетні завдання на даний момент. З плануванням своїх завдань вам допоможуть такі корисні інструменти як Asana, Trello та ToDoist. Рекомендую “погратися” з кожним з них і визначити, що найкраще працює саме для вас.

6. Просто почніть писати

Дозвольте собі писати поганий код. Не потрібно годинами сидіти і продумувати архітектуру. Все-одно найімовірніше вам доведеться все переписувати. Як людина, якій часто доводиться писати тексти, я можу інколи по кілька хвилин дивитись на порожню сторінку, не написавши ні слова. Хоча краще було б ігнорувати свій перфекціонізм та просто почати писати. Змиріться з тим, що інколи ваш код буде просто жахливим. Тут немає нічого страшного. Ви завжди можете переписати його, коли знайдете краще рішення проблеми. А в чому ваш секрет продуктивності? Які інструменти, звички та техніки допомагають вам залишатися продуктивними упродовж дня, навіть коли нічого робити не хочеться? Поділіться досвідом – напишіть у коментарях!

Корисні посилання

***

Напишіть в коментарях, що ви думаєте про вищенаведені лайфхаки і чи працюють вони для вас?