Є така традиція серед Пітон програмістів (не знаю як там серед інших програмістів) наприкінці кожного року писати короткий пост з відповідями на конкретні питання щодо твоєї мови програмування, нових вивчених технологій, планів на новий рік і т.д. І називають такий кусень інформації, формат якої підтримується одночасно цілим рядом спеціалістів у одній галузі словом Мем (англ. meme). Приклади постів з попередніх років: https://twitter.com/search?q=2012pythonmeme&src=typd&f=realtime

Programming Meme

Взято з @ www.bfoit.org

Я також вирішив підтримати цей рух, але оскільки цього року мав можливість працювати не лише з мовою Python, тому і мій Мем буде загальний по Програмуванню.

Яку найкрутішу мову, технологію, аплікацію, фреймворк чи бібліотеку ти відкрив для себе цього року?

Цей рік був насиченим у пробах різноманітних нових для мене мов, технологій та фреймворків, як от Ruby on Rails, Python wxWidgets, Java на Андроїді, і ще багато іншого на тому чи іншому рівні. Але мабуть таки найбільше запам’ятався і сподобався досвід розробки тестової Чат аплікації на платформі Node.js. Це була лише проба пера, як то кажуть, але думаю в наступаючому році популярність її ще більше зросте, тому є резон поглиблювати свої знання та навички у даному напрямку.

Яку нову програмістську техніку ти вивчив цьго року?

Після 8-ми років професійного програмування я нарешті взяв до рук та прочитав книжку по патернах проектування в розробці програмного забезпечення. Загалом зрозумів, що більшість з них я, думаю як і кожен професійних програміст, вже несвідомо використовував. Просто тепер я знаю, що і як називається, і взагалі для чого придумали дану категоризацію.

Рекомендую усім до ознайомлення, класно розкладає багато різних ідей та підходів програмування в голові по поличках 🙂 Літератури багато на дану тематику, навіть безплатної.

У які опенсорсні проекти ти дописував найбільше цього року?

Plone CMS – лідер моїх контрибуцій. Кілька патчів і баг-фіксів, а також великий PLIP, який ще поки не закінчений: Plone CMS tickets.

Які програмістські блоги, вебсайти, мейл-лісти ти читав найбільше цього року?

Більшість новин технічних я вичитую виключно з RSS підписок, від решти речей повідписувався оскільки забирало занадто багато часу. Моя аналітика показує, що з оцих ресурсів я вичитував найбільше:

Топ 3 речі, які б ти хотів освоїти наступного року?

  • освоїти на хорошому рівні Node.js
  • навчитися розробляти мобільні аплікації на мові Python (використовуючи kivy фреймворк)
  • набути практики в Python версії 3

Який софт, аплікацію чи бібліотеку ти хотів, щоб хтось створив наступного року?

Класно було б наступного року отримати нову версію фремворка kivi, який би дозволив писати на Пітон мобільні аплікації один до одного по функціоналу та UI, як це можна робити на Java.

Якщо хочете підтримати Мем і також відзвітувати коротко про ваш досвід цього року, а також бажання та плани на наступний рік – ось список вище наведених питань, викопійовуйте і постіть у свій блог, коментарі чи у соц. мережах. Ну і не забудьте дописати відповіді та відкоментувати з лінком на ваше МЕМЕ 😉

З наступаючим і дякую за вашу увагу до мого блогу протягом 2013 року!

P.S. В наступному пості готую невеличкий огляд того, що вдалося досягнути також поза програмуванням і загальні напрямки на рік новий.