В попередньому пості я поділився своїми програмістськими здобутками, бажаннями та планами. В цьому ж пості спробую коротенько окреслити і інші сфери мого життя. А саме, що хотів і що з цього вдалося зробити у 2013 році, та деякі плани на рік 2014. В першу чергу для себе, як то кажуть – публічний контроль.

New Year Resolutions

Взято з @www.onthebeach.co.uk

Отже…

Рік 2013

Рік 2013 був досить насиченим. Протягом нього взявся за багато нових починань, які початково не планував. В результаті вдалося спробувати себе в багатьох нових сферах. Проте, як побічний ефект, із запланованих речей мабуть вдалося досягти менше ніж 20%.

SoftFormance.com

Основними задачами моєї фірми на 2013 рік було

 • збільшити команду з 3 до 5 спеціалістів: після довгих пошуків та спроб (близько 40 людей пройшло через мої руки, це до речі і послугувало ідеєї створення блогу і зайнятися паралельно тренерською діяльністю з підготовки програмістів) нас тепер таки 5-ро
 • нарешті збудувати правильний продажний сайт: нажаль все ще в процесі, виявляється готувати продажний сайт – це не просто скласти кілька сторінок із портфоліо, про нас та контакти, а потрібно визначитися твердо Що ти робиш і Для Кого. Переосмислюємо зараз повністю нашу модель, імейдж і визначаємо пріоритетні напрямки.
 • збільшити кількість малих клієнтів та налагодити постійний потік нових: вдалося збільшити кількість малих клієнтів, але от з формуванням власної аудиторії фанів, поки туго. Треба ще працювати і вчитись, вчитись, вчитись…
 • вивести власний рівень з менеджменту проектів на новий рівень: також вдалося на ура. Навіть доповідав на конференція Lviv PMDay 2013, цього року я набув значно більше досвід по менеджменту проектів, ніж за усі попередні роки. Були періоди, коли протягом тижня приходилося менеджити 6 паралельних проектів (2 великих, 4 маленьких) і вдавалося непогано.

Все ж таки найбільша ціль – поставити ключових клієнтів на потік не вдалася. Тому в цьому році буде над чим попрацювати. А ще я зрозумів, що треба сфокусуватися на одній речі, і йти до наступної допоки не буде хоча б задовільного результату. Розпорошення – вбиває високі результати.

VitaliyPodoba.com

Набір початківців-джуніків на роботу у SoftFormance заставив мене задуматися серйозно про допомогу студентам та початківцям у навчанні. Зокрема, заповненні того порожнього місця між універом та першою роботою, набуттям практики та мінімально необхідного для резюме досвіду.

У 2013 запустив свій блог, почав ділитись своїми знаннями та досвідом, в першу чергу з початківцями програмістами. Насправді я планував запустити перші онлайн курси ще осінню, але через посилену роботу над своєю фірмою, все відклалося. Все на що я спромігся в попередньому році це:

 • запустити блог і почати дописувати навчальні матеріали
 • назбирати аудиторію в соц мережах за інтересами до програмування та підтримувати там цікаві пости, і поки лише близько сотні підписників блогу
 • набрати кілька людей на персональний коучинг (менторство), більше про це буде далі в секції про плани

Саморозвиток

Крім прочитання численних книжок, відео та аудіо матеріалів по програмуванню, фрілансерству, бізнесі, тренувальній діяльності вдалося також взяти участь у:

Поїздки

Зовсім коротко список країн, що вдалося відвідати минулого року:

 • Італія – відпустка на 10 днів, прокатались з півночі аж на сам південь, марафон – жесть 🙂
 • Болгарія – вчився на віндсерфінгу кататись, хвилі там ніякі зразу кажу, але як для початківця – цікаво і бюджетно
 • Німеччина – кілька відряджень по роботі
 • Польща, Угорщина, Словаччина – поїздки вихідного дня подивитися нові міста

А також минулого року я вирішив зробити паузу в заняттях скелелазіння та спробувати щось новеньке. Вже більше, ніж рік займаюсь Айкідо. Класна штука, тіло в тонусі і обличчя без синяків 🙂 Рекомендую! Набираються групи – приходіть!

Aikido

@ aikido-yoshinkan.com.ua

Рік 2014

Для себе я вже давніше вирішив, що краще для мене працює визначення пріоритетних напрямків, а не жорстко “прибитих” цілей на увесь рік. Конкретні цілі виставляю не більше, ніж на 3 місяці. Таким чином знаходжу хороший баланс між досягненням коротко термінових цілей, та не пропускати нових непланованих можливостей, що зазвичай з’являються протягом року. Все довкола настільки швидко змінюється, що прибивати себе до жорского річного плану було б, як мінімум, не вигідно.

Отже, коротенько про пріоритетні напрямки і цілі на цей новий рік:

SoftFormance.com

 • добити сайт, підготувати кілька емейл курсів для навчання потенційних клієнтів та збору емейлів (аудиторії)
 • покращити навички і знання в сфері продаж та маркетингу (завтра перший день дводенного майстер класу якраз для цього), щоб таки поставити клієнтів на потік
 • підготувати і спробувати продати існуючим клієнтам пропозиції для створення так званого повторюваного місячного додаткового доходу (детальніше про це писатиму після експериментів)
 • підготувати частину послуг у вигляді продуктів (от приклад як це робили 37signals) і почати продавати їх новим клієнтам
 • створити свій перший маленький продукт, навчитись його рекламувати та продавати. Швидше за все інфо-продукт.

Тобто основний напрямок на цей рік – набути практики і досвіду правильних продаж та маркетингу, перші спроби пасивного доходу.

VitaliyPodoba.com

Найближчі 3 місяці основний фокус хочу зробити на програмістській фірмі, тому запускати тренінги не буду, а лише в більшості продовжуватиму роботу з блогом:

 • добивати навчальні курси на блозі, почати
 • почну додавати відео туторіали на Python та веб тематику
 • хочу почати додавати інтерв’ю з досвідченими програмістами з порадами для початківців
 • закінчити серію статей Програміст Початківець та перетворити її на коротенький емейл курс
 • продовжую персональний коучінг (менторство) та назбирувати матеріали помаленьку для курсів

Ще минулого понеділка почав відвідувати ранкові курси Романа Кушніра – Школа Тренерської Майстерності. Я зауважив, що ніщо так не мотивує прогресувати, як оплачений тренінг чи майстер клас. Тому думаю після цього тренінгу вже напевне візьмуся за програмістсьскі курси більш масштабніше.

І ще дещо…

Хочу ввести у звичку писати не менше 500 слів щодня, будь-то блог, продажні сторінки, навчальні матеріали чи інфо-продукти. Цей блог пост програміста та власника кількох успішних інфо- та програмних продуктів надихнув мене на це рішення.

А, і ще одне. Цього року планую спробувати більше часу провести подорожуючи, живучи в інших країнах. Маючи двотижневий тест-драйв у Києві і частково живучи на майдані зрозумів, що вдвічі менше часу на роботу означає – зробити усе необхідне удвічі швидше. Скільки не виділяй часу в день на роботу – вона все одно займає весь виділений час.  То чому б не підвищити свою продуктивність та ще й при цьому побачити трохи світу 😉

Ніби згрубша все. Думаю і надалі ділитися з вами успіхами та невдачами протягом 2014-ого. Публічне оголошення планів також дуже класно мотивує!

А які ваші плани на 2014 рік? Як досягнення? У вас така ж проблема з цілями як у мене? Я за 2013 рік досягнув менше, ніж 20% запланованого. Маєте рецепти як це подолати?