Минулих вихідних я мав чудову нагоду побувати на двох класних львівських IT тусовках: Форум Фрілансерів та Львівський Аутсорсинговий Форум. Обидві події організовані Львівським Стартап Клубом, який вже на регулярній основі проводить суперові IT події у Львові. Ростислав Чайка та його команда – молодці, в черговий раз організували події на дуже високому рівні. Велике дякую за запрошення та організацію!

Freelance Forum

@startuplviv fb

А тепер трошки детальніше про обидві події. Як це було, що сподобалося, доповідачі, і т.д.:

Lviv Freelance Forum 2014

Ця одноденна подія відбувалась у п’ятницю 28 березня у конференц-залі готелю Дністер. Призначалась в основному для фрілансерів, щоб поділитися досвідом, навести контакти та навчитися чогось нового.

Під час своєї доповіді я провів невеличке опитування і виявилося, що серед присутніх в основному були люди з однієї з 3-х груп:

 1. фрілансери
 2. невеликі компанії та фрілансерські команди
 3. працівники IT фірм, що поки думають на перехід у фріланс

На диво людей було дуже багато (несподівався), навіть не було де присісти спочатку 🙂

На події я презентував тему так званого Рітейнера – продажу своїх послуг у вигляді місячного пакету послуг за фіксовану ціну. Якщо цікава дана тема, тоді отут я спеціально підготував окрему статтю, щодо того як, кому і, головне, для чого “продуктизувати” свої консультаційні послуги. Думаю декому буде дуже корисно!

Серед великого списку доповідей, оця сподобалася найбільше: “Відрізняйся або помри. Як тримати курс в океані аутсорсингу невеликим компаніям“. В’ячеслав Кравчук є власником компанії ATWIX, яка надає розробку під систему Magento. У своїй доповіді В’ячеслав дуже класно резюмував, що треба робити компанії, щоб:

 • знаходити та утримувати клієнтів
 • знаходити та утримувати працівників
 • та як працювати на посаді Керівника

Рекомендую переглянути слайди цієї доповіді! http://www.slideshare.net/lvivstartup/tag/Lviv-Freelance-Forum

Загалом зібралося люду з усієї України. Була досить ефективна та плідна тусовка, де я навіть знайшов та обмінявся контактами з кількома потенційними замовниками та підрядчиками. Як мінімум за оце, вже рекомендую вам події даного роду!

Фото з події ось тут, а частину слайдів можна глянути на оцій сторінці.

IT Party

IT Тусовка @startuplviv

Ця подія була таким собі “розгоном” перед наступним днем Великих Гравців Аутсорсу:

Lviv International Outsourcing Forum 2014

Наступного дня у суботу відбулася значно масштабніша подія у тому ж готелі Дністер. Цього разу вона займала уже 2 конференц-зали та зібрала малих та великих аутсорсерів України. З найбільших компаній були присутні представники Ciklum, SoftServe, LuxSoft та Eleks.

Основними темами на форумі були:

 • де і як брати клієнтів для аутсорсингової компанії
 • як ефективно організувати та регулярно збільшувати кількість працівників у аутсорсинговій IT компанії

Особисто я відкрив для себе кілька нових варіантів як шукати клієнтів. Цікаві були кейси менеджерів, які розказували про відкриття офісів в CША, а також про пошук заповнику для субпідряду через Digital Agencies. Яка користь з цього, скільки коштує, чи варта – усі ці теми вдалося класно для себе розібрати напряму спілкуючись з доповідачами.

Lviv Outsourcing Forum 2014

@startuplviv

Особливо вразив кейс компанії Lezgro. Ігор Підручний, власник компаії, зміг за 2 роки з нуля збудувати аутсорсингову IT компанію розміром у 50 людей! Крім того вони мають власний інкубатор, де переінвестовують зароблені в аутсорсі гроші у власні проекти, залучаючи американських CEO (самі ж при цьому виступають у якості інвестора + забезпечують усю технічну сторону проекту).

Дуже цікавим вийшов круглий стіл саме з керівниками великих компаній. Ось кілька випадкових цікавих фактів, що мені запам’яталися з круглого столу великих аутсорсерів:

 • Ciklum у співпраці з нашою владою планує створити 100.000 нових робочих місць у IT сфері у найближчі кілька років;
 • SoftServe пробував відкрити свій офіс з програмістами на Філіпінах, але закінчилася ця затія невдачею;
 • Eleks (при тому, що він має лише 900 працівників на даний момент; це значно менше, ніж у інших великих гравців аутсорсу в Україні) береться за проект з мінімальним бюджетом у 100.000$, інакше йому просто невигідно;
 • лише компанія Ciklum має більшу частину своїх клієнтів із Західної Європи. Решта представників: 90% клієнтів із США;
 • усі без виключення компанії працюють за принципом Time & Material;

Загалом було дуже цікаво послухати керівників таких величезних фірм!

Ще дуже класним був круглий стіл менших аутсорсерів, де хлопці ділилися своїм досвідом про спроби побудови та продажу власних продуктів. Найуспішнішим виявився керівник краматорської компанії QuartSoft Сергій Кондратюк. Зараз вони мають успішну флешову гру на зразок Ферми, яка їм приносить в день 1500 доларів. Таким чином Сергій менеджить тепер два відділи у своїй компанії: аутсорсерів та розробників власної гри.

Атмосфера події вдалася дуже дружньою. Класна тусовка з людьми, в яких можна було розпитатися та з’ясувати усі питання, що хвилюють мене як власника невеликої аутсорсингової фірми.

Ця подія відбувається у Львові уже не перший рік, але я попав на неї вперше. Рекомендую! Наступного разу обов’язково прийду знову!

Кілька корисних лінків щодо ціїє події:

Сайт конференції: http://liof.org/
Фото з конференції
Презентації: http://slidesha.re/PhzXmV
Відео з минулих конференцій: http://bit.ly/1lBuwwV
Спільнота в Linkedin: http://linkd.in/QETrTz

Ну і рекомендація…

Після подій такого роду, де є можливість поспілкуватися та задати ряд питань людям, що вже досягли значно більше, ніж ти сам, з’являється величезна мотивація продовжувати свою справу. Можливість підняти свою голову вище над щоденною операційною діяльністю та трохи задуматися для чого це все і куди далі йти. І що найважливіше – з’являється відчуття того, що все насправді не так складно, як ти собі сам напридумував, і що навколо люди це роблять швидше та простіше 🙂

Тому рекомендую і собі і вам – частіше відвідуйте галузеві події, конференції та зустрічі із собі подібними. Воно того варта!