Сила Звички або Як Досягати Результату

Вже завершується другий тиждень як я почав раніше вставати (8 ранку, так, для мене це рано :-), та кожного дня писати своїх 500 слів. До цього часу, починаючи із січня 2014 року в мене постійно були збої в написанні своїх щоденних 500 слів і я протримувався не пропускати цієї рутини максимум 5 днів. На даний момент вже 14 днів підряд пишу і не пропускаю.

Power of Habit

Як мені це вдалося? А досить просто.

Я додав ще одну умову – вставати зранку, і першим ділом займатися написанням своїх 500-ста слів. Таким чином пов’язав звичку писання з подією: перша річ зранку.

А щоб вставати зранку (а це була найважча частина) я пообіцяв платити 10.000грн за кожен пропущений ранок. Налаштував 4 будильника і тепер кожен ранок без зайвої думки встаю як тільки почую перший з них. Навіть більше, останні 3 дні встаю за 15 хвилин до будильників, сам.

Критичним був перший тиждень, другий тиждень видався значно легшим. Думаю далі буде все легше і легше. Аж допоки все не осяде глибоко в моїй голові на рівень звички.

***

Я регулярно читаю блог Емі Хой (американського онлайн підприємця). І в одному із своїх постів близько двох років тому вона написала про звички та їх величезну роль у бізнесі. Я тоді проігнорував цю статтю і ніяк не міг зрозуміти, чому вона намагається заставити мене думати над звичками, якщо я хочу отримувати класні ідеї та поради щодо бізнесу, продуктів та програмування на її блозі.

І от тепер, лише два роки опісля я нарешті зрозумів, що звичка – це основа успіху у будь-якому починанні. Усі великі речі починаються з малого, з малої звички.

Будь-яка велика річ, яку ви хочете здійстити у своєму житті, будь-то бізнес, робота, особисте життя, хоббі, потребує регулярних щоденних вкладень. І от якраз щоденні дії можливі лише, коли їх закласти на рівень звички, яку ви виконуватимете незалежно від настрою, натхнення і часу.

Це як годувати кота. Вам не треба мати натхнення (музу), бажання чи ще щось, щоб кожного дня годувати свого котика, ви просто маєте це зробити. Крапка.

***

Зараз я читаю дуже цікаву книжку “Сила Звички“. Думаю в одному з наступних постів зроблю її короткий огляд. Там дуже класно описана природа звички та інструменти як її змінювати та вводити нові звички.

Якщо ви давно пробуєте ввести якусь щоденну рутину в звичку і вам ніяк не виходить, тоді можливо наступний список дій зможе вам допомогти. Принаймні для мене це спрацювало:

 1. для початку оберіть невеличку зміну; вона має бути щоденна;
 2. призначте конкретний час протягом дня для неї (наприклад, перша річ зранку після прокидання, або 2 година дня одразу після обіду); тобто даний час дня ви будете асоціювати з даною активністю;
 3. придумайте невеличку винагороду для себе одразу після її виконання щодня; це навіть може бути галочка у вашому журналі обліку, і довгий рядочок галочок буде виглядати дуже мотивуюче; я використовую подібний до цього додаток на мобільному;
 4. знайдіть контролера, якому звітуватимете щоденне виконання своєї роботи; це також може бути об’ява в соцмережах, або просто розказати своїх друзям та знайомим; ще краще пообіцяти якийсь штраф у разі невиконання, щоденний; (до речі, цей пост це також для мене щось на зразок публічного контролю, адже тепер мені буде значно важче здатися розказавши вам про свої експерименти).

***

Для програмістів, особливо початківців, рекомендую ввести в звичку писати щоденно код. Наприклад, 100-200 рядочків щодня. На роботі, над власним проектом. Придумуйте щозавгодно, головне, щоб кожен день у вас було 100 рядочків коду (нових!) написано.

А як ви вводите нові звички чи змінюєте старі у власному житті? Маєте особливі фішки?

Коментарі:

 1. Якась двозначність у коментах. Ви проходили цей тренінг між 18 і 25 вереснем?;-)
  Хоча я Вас зрозуміла.. вставати без будильника – це дуже класне напрацювання, мені б так!)

  Відповісти
  • Близько місяця тому. Тижневий платний інтенсив, дуже сподобався. Не на правах реклами, якщо вам цікаво: http://www.sleepsystem2.ru/

 2. Віталій, інформація звучала на правах ГУМОРУ!!! ..

  Відповісти
 3. З цього приводу скажу, що мені добре запам’яталась фраза, яка підвернулася кілька років тому: “Усе, що ви повторюєте протягом 21 дня – стає вашою звичкою!”.. І..таки так)

  Відповісти
  • Тут різні експерти називають різні часові рамки. Хтось 21 день, хтось 2 місяці.

   До речі із вставанням зранку через силу – для мене після 4 місяців все одно не спрацювало.

  • Віталій, вставати у 8 ранку – легко. Тут головне підібрати зручний часовий пояс =)

  • ну легко – це занадто сміливо сказано. мені було важко. Але тепер, після проходження тренінгу Рання Пташка ))) я реально встаю сам і без будильника.

 4. Кожного для в “треную” слова в “Brainstorm” на http://lingualeo.ru/, як тільки набираю 100% закінчую тренування. Таке заняття забирає не більше 10 хв часу, а результат приносить (принаймні мені так здається)

  Відповісти
  • дуже класно. я також по собі знаю, що регулярні 15 хв в день англійської дає більший результат, ніж 4 години раз на тиждень

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ви не робот? ;) *