Дана стаття є гостьовою статтею від Олі Шеремети. Оля є учасником школи Quality Assurance Group, де вони з командою допомагають новачкам освоїти професію тестера в IT галузі.

А в даній статті Ольга дасть кілька порад, як легше справитись із вивченням іноземної мови. Мова піде звісно про англійську мову, яка є однією із найпоширеніших іноземних мов серед програмістів та інших спеціалістів IT індустрії.

Також на блозі вже є кілька статтей на тему вивчення англійською мови. Якщо ваш рівень англійської ще далекий від середнього, тоді дана та інші статті будуть вам дуже корисними.

***

Мрія багатьох – легальний, сучасний винахід фармацевтів, дією за найпростішим алгоритмом: придбав чарівної пігулки, проковтнув, наплинуло осяяння, та диви рівень володіння англійською уже мов у native-spekers. Виявляється навіть однієї достатньо, бо сьогодні знання англійської дарує спеціалістам важливу цінність у житті – свободу, свободу вибору.

Не тут-то було. За сивої давнини божественні сили не лишень влаштували “Вавилонське стовпотворіння ”, але й досі вимагають від нас в починаннях впорядкованості думок і наполегливості дійти до кінця. Чіткого рецепту для кожного не виведено. Людина, її випадок, проблеми – індивідуальні.

1. Найголовніша причина незнання – це лінь, язик сам вчитися не буде

Зрозуміло, усі ми зайняті люди. Завжди бракує часу! Спокуси. Втома. Дім, навчання, сім’я, робота. Одначе, знаходьте час на себе, витрачайте корисно, інвестуючи у своє майбутнє, котре згодом працюватиме на вас. Не чекайте натхнення, інколи, як і апетит – азарт розвинеться під час уроків. Значні результати – наслідок зміни лише кількох не добрих звичок. Необов’язково затрачати щоденно години.

Готуйтеся, наступне прозвучить, геть банально!

Достатньо сконцентрованих 15-30 хвилин на вправи, заучування ідіом, перегляд відео – без пропуску через поважні причини! Ось цікавий матеріал із субтитрами на вибір, популярний канал TED. Складайте он-лайн будь-де в інтернеті по 1 тесту IELTS – перевірка знань у ІТ компаніях частково відбувається саме по ньому.

2. Систематизуйте усі свої знання англійської. Нехай вони стануть основою

Масово, до болю знайома ситуація – все життя вчимо ту англійську, починаючи з садочку, а реального результату мало, нічого в голові не тримається. Особливо у старшого покоління, шкільний досвід викладання купи граматичних конструкцій, без зрозумілого пояснення, яким чином поєднувати разом? Звідси твердження – мови, то не моє. Не поспішайте, повний нуль, аж ніяк бути не може. Бодай хоч щось засвоїли, запам’ятали?

Мінімально необхідний програмістам Intermediate(B1) рівень та наступний, абсолютно досяжні. Зосередьтеся, подумайте… По пунктам на аркуші паперу пропишіть свої знання. Далі, порівняйте зі змістом будь-якого підручника англійської граматики. Так легко встановите план, що слід повторити, підтягнути, піді вчити.

Невелике прохання – не вимагайте від себе одразу занадто багато! З цього приводу конструктивна думка промайнула у російськомовному реаліті-шоу Поліглот (нещодавно на YouTube опубліковано скорочені версії уроків). Суть її полягає, зазубрити до автоматизму тільки-но схеми 3-х основних, усім зрозумілих Simple часів (Past, Present, Future) та основні правила словотворення – у порівнянні уявне веретенце.

Аби при розмові не виникало початкового стресу. Модальні дієслова, Perfect, Continious часи, пасивна форми, пропонується у методиці використовувати вже по “ходу”, як зможемо, надаючи розмові ключових відтінків. Пропорційно до практики нанизуватимуться нові слова, розширюватимуться комунікативні можливості.

3. Ідеальне знання граматики – ще далеко не гарантія успіху

Вірно. Пригадаймо, ми вивчали рідну мову чи російську – у процесі спілкування. Почуті слова повторювали, запам’ятовували, а побудову речень та фраз відчуваємо інтуїтивно. Спілкуючись, підсвідомо відштовхуємося від набутих практичних навичок. Ми не пам’ятаємо граматичних правил, але ми говоримо!

Не прораховуємо порядку слів, просто говоримо. Теж саме з англійською, давайте навчимося одразу думати на англійській, без складання уявної головоломки в голові! Враховуючи, що кожна мова програмування – набір слів та інструкцій на англійській мові, осягнувши їх зміст та значення, “встигаємо за 2-ма зайцями” – чудово поповнимо основний та професійний словник.

4. Не соромтеся, не бійтеся – speak English природно!

Іншими словами означає подолати неправильний менталітет – у когось зберігся з дитинства, у когось з’являється з плином часу. Страх припуститися помилки, боязнь виглядати дурником, типу співрозмовники тебе через незначну помилку висміють! Подолайте себе, власні внутрішні бар’єри. Чим більше та частіше будемо говорити, тим менше помилок з’являтиметься.

Якість вимови теж не приходить сама собою її слід тренувати, спілкуючись англійською. Із цією метою відвідуйте мовні зустрічі, навіть безкоштовні. У всі часи актуально читати книжки, переглядати класичні фільми мовою оригіналу, подорожувати, щоб бути на додачу інтелігентними.

Повірте, замовники із розумінням поставляться до деякого незнання мови, якщо виконуватимете основні побажання.

5. Хороший вчитель – людський фактор завжди король

Самоосвіта – це чудово. Не вдоволені її результативністю? Як із будь-якою проблемою, терміново зверніться до спеціаліста! Подібно різноманітним курсам та урокам он-лайн от www.englishmarc.net   сайт британської ради У багатьох містах України присутня можливість найняти персонального репетитора. Відчуваєте не підходить, без конфліктів – змінюйте на іншого. Ознайомившись з тематичними форумами, групами у соцмережах та системами підбору репетиторів, побачите, в Україні проживає значна кількість іноземців, викладають мову трохи дорожче, зрештою, по доступній вітчизняній кишені ціні.

Отже підсумуємо

Перегляньте активні посилання у статті, можливо котре зацікавить?

На завершення ще раджу спробувати сили у мовній соціальній мережі аби миттєво розпочати практикуватися та віднайти там нових іноземних друзів. Для цього можете вказати серед інтересів знання мов програмування. Побачите, колумбійці, аргентинці, іспанці, різноманітні араби теж так, як Ви цікавляться сферою IT, і хотіли б поспілкуватися на цю тему.

А я у Вас вірю, і вірю Вам вдасться навчитися достатньо!